Poznań i jego zabytki

Tylko najciekawsze miejsca

Architektura Poznania

Post Date: 13 Jan 2013 Permalink: bookmark Tags: simple, modern Discussion: 2 comments

Poznań jako stolica Wielkopolski stanowi jego główną wizytówkę. Co rok przyciąga coraz większą liczbę turystów. Przede wszystkim Poznań poszczycić się może bogatą architekturą. (more)

Centrum Kultury Zamek:

  • Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
  • Centrum Kultury Zamek Dziedziniec
  • Centrum Kultury Zamek Portryk
Post Date: 13 Jan 2013 Permalink: bookmark Tags: simple, modern Discussion: 2 comments

Oprócz Starego Miasta z Ratuszem na czele na uwagę zasługują znajdujące się zamki i liczne dworki w tym regionie Wielkopolski. Najbardziej znanym zamkiem jest Zamek Cesarski, główna budowla dzielnicy cesarskiej. Zbudowany został przed I wojną światową jako rezydencja Kaisera Wilhelma. Charakteryzuje się fascynującą historią i niezwykle ciekawymi wnętrzami. Obecnie w podziemiach działa klub Blue Note, w dawnej sali tronowej – kino Pałacowe, a monumentalne pomieszczenia wynajmowane są na konferencje i wystawy.

W zajmującym większość budynku Centrum Kultury „Zamek” odbywa się ponad 600 imprez rocznie. Zwiedzający mogą spacerować po zamkowych korytarzach i komnatach bez ograniczeń, a raz w miesiącu odbywa się "Niedziela na Zamku", kiedy można bezpłatnie zwiedzić zamek z przewodnikiem. Zamek Cesarski odznacza się połączeniem tradycji z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Ciekawym zabytkiem jest także Zamek Królewski w Poznaniu. Jest najstarszą zachowaną rezydencją królewską w Polsce. W czasie wojny północnej został częściowo zniszczony, od tego czasu stopniowy odbudowywany. Niedawno Zamek Królewski został odrestaurowany i udostępniony zwiedzającym.
Warto też zapoznać się z licznymi dworami, pałacykami jakie znajdują się zarówno w Poznaniu jak i jego otoczeniu.

Hotele Trzebaw Delicjusz

Post Date: 13 Jan 2013 Permalink: bookmark Tags: simple, modern Discussion: 2 comments

Centrum hotelowo-konferencyjne Delicjusz. Hotel, sala weselna, restauracja, sala eventowa zapraszam do miasta Trzebaw oddalonego od Poznania o 15 km, jest idealnym rozwiazaniem, gdy poszukujesz usług w branży hotelarskiej lub konferecyjnej. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zadzwon na numer telefonu 61 810 81 08 bądź odwiedź naszą stronę internetowa http://delicjusz.pl